garmasazan
15 بهمن 1401 - 14:11

امکانات و بخش‌های بیمارستان میامی ارتقاء یابد

نماینده شاهرود و میامی در مجلس گفت: بهره‌برداری از بیمارستان میامی در جهت رفع محرومیت این منطقه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میامی، علی‌اصغر خانی پیش از ظهر امروز در آئین بهره‌برداری از بیمارستان 64 تختخوابی میامی اظهار داشت: شهرستان میامی یکی از 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است. محرومیت در این منطقه بالاست و از بعضی روستاها تا مرکز شهرستان باید 2 ساعت طی شود؛ که همین موضوع نشان‌دهنده ضرورت ایجاد این بیمارستان شده است.

خانی با بیان اینکه با وجود بیمارستان میامی بازهم به کمک‌ها در زمینه ارتقاء شاخص‌های سلامت و بهداشت در این منطقه نیازمندیم افزود: با توجه به شناخت دقیق وزیر از ویژگی‌های اجتماعی و فرهنگی مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی خواسته ما این است که امکانات این بیمارستان و بخش‌های دیگر آن نیز ایجاد شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی به پذیرایی میامی از زائران امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ١٨ میلیون زائر از شهر میامی عبور می‌کنند و توسعه بخش‌های مختلف بیمارستان و زیرساخت‌های بهداشتی این منطقه می‌تواند خدمتی شایسته به مسافران و زائران باشد.

خانی به حادثه‌خیز بودن این مسیر نیز اشاره و تصریح کرد: بیمارستان میامی نقش مهمی در پیشگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث جاده‌ای ایفا می‌کند و باید به در دسترس‌ترین بیمارستان این مسیر تبدیل شود.

استاندار سمنان نیز در این آئین گفت: تعداد 8 پروژه از پروژه‌های ایام‌الله دهه مبارک فجر استان سمنان با اعتبار 115 میلیارد تومان مربوط به حوزه بهداشت و درمان است.

سید محمدرضا هاشمی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) که امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در میامی افتتاح شد علاوه بر خدمات‌رسانی به مردم این شهرستان، به زائران حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) نیز خدمات ارائه خواهد شد.

وی گفت: دشمنان در مدت چهل‌وچهار سال گذشته همواره به دنبال ایجاد فتنه و تهدید به‌منظور خارج کردن قطار پیشرفت کشور از مسیر درست خود بودند.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی سبب شد تا دنیا از دوقطبی بودن خارج شود و امروز شاهد تأثیرگذاری انقلاب اسلامی در تمام دنیا هستیم.

هاشمی تصریح کرد: بحمدالله از فجر 1400 تا فجر 1401 شاهد وقوع اتفاقات بسیار مبارک و فرخنده‌ای در حوزه‌های مختلف هستیم و سفر پر خیروبرکت رئیس‌جمهور به استان، یکی از بالاترین اتفاقات مهم و تأثیرگذار استان در طی یک سال گذشته بود.

وی افزود: در مدت یک سال گذشته بیش از 10 هزار فقره وام 15 میلیون تومانی به مردم پرداخت شده است و در دولت آیت‌الله رئیسی، 32 قنات با 54 میلیارد تومان در شهرستان میامی احیا شده است.

استان سمنان گفت: بالغ بر 840 میلیارد تومان و بیش از سهم تعیین شده، اعتبارات تبصره 18 را جذب کرده است.

هاشمی افزود: تاکنون به بیش از 300 روستای استان سفر و با مردم این مناطق دیدار و گفتگو کردم و امروز انتظار به‌حق مردم با افتتاح بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان میامی محقق شد.

انتهای پیام/361

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018479